
Quantity
Price
Total price
1
$1.6720
$1.6720
10
$1.4960
$14.9600
25
$1.4190
$35.4750
100
$1.2100
$121.0000
250
$1.1330
$283.2500
500
$0.9900
$495.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LV |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Type | Monostable |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Propagation Delay | 13.2 ns |
| Independent Circuits | 2 |
| Current - Output High, Low | 12mA, 12mA |
| Schmitt Trigger Input | Yes |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Grade | Automotive |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 5.5 V |
| Qualification | AEC-Q100 |
