

Quantity
Price
Total price
1
$0.9570
$0.9570
10
$0.8470
$8.4700
25
$0.8030
$20.0750
100
$0.6600
$66.0000
250
$0.6160
$154.0000
500
$0.5500
$275.0000
1000
$0.4290
$429.0000
2500
$0.3190
$797.5000
5000
$0.2970
$1,485.0000
12500
$0.2860
$3,575.0000
25000
$0.2750
$6,875.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nexperia |
| Series | 74HCT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Type | Monostable |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Propagation Delay | 35 ns |
| Independent Circuits | 2 |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
