
Quantity
Price
Total price
1
$0.5830
$0.5830
10
$0.5060
$5.0600
25
$0.4620
$11.5500
100
$0.3740
$37.4000
250
$0.3520
$88.0000
500
$0.2970
$148.5000
1000
$0.2310
$231.0000
3000
$0.1870
$561.0000
6000
$0.1650
$990.0000
15000
$0.1540
$2,310.0000
30000
$0.1540
$4,620.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nexperia |
| Series | 74HC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Type | Monostable |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Propagation Delay | 65 ns |
| Independent Circuits | 2 |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Supplier Device Package | 16-DHVQFN (2.5x3.5) |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
