
Quantity
Price
Total price
1
$0.5280
$0.5280
10
$0.4510
$4.5100
25
$0.4180
$10.4500
100
$0.3300
$33.0000
250
$0.3080
$77.0000
500
$0.2640
$132.0000
1000
$0.1980
$198.0000
2500
$0.1540
$385.0000
5000
$0.1430
$715.0000
12500
$0.1320
$1,650.0000
25000
$0.1210
$3,025.0000
62500
$0.1210
$7,562.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nexperia |
| Series | 74AHCT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Type | Monostable |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Propagation Delay | 5 ns |
| Independent Circuits | 2 |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
